Четвер, 25.06.2026, 03:49
Мій сайт
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Arcania: Gothic 4
ЮрійДата: Четвер, 30.05.2013, 18:18 | Повідомлення # 1
Привид
Група: Адміністратори
Повідомлень: 55
Репутація: 0
Статус: Offline
Він же пам'ятник!




На погляд давнього прихильника серіалу Arcania - це такий аркадний симулятор «Готики», що навіває аналогією з віртуальними гонками, де ви можете покермувати, попереключать швидкості, але ніколи не дізнаєтеся, що таке перевантаження на поворотах, і не побачите власні зуби на зім'ятому кермі після вильоту у відбійник.

Начебто все на місці. Є великий і шалено красивий світ, виконаний у пізнаваному стилі. Весь цей типовий для середньої смуги Шишкін ліс, проливні дощі, сірі хмари і поля, де від ниви і до ниви гонить вітер примхливий золоті переливи - все це плюс впізнавана музика спершу змушують повірити, ніби перед нами все та ж гра. Як і раніше, ми дрейфуємо по локаціях, гойдаємось, виконуємо доручення місцевих бортників і виноградарів, ізводів вовків, кабанів і тарганів-мутантів. Новий сюжет теж цілком відповідає духу серії: безвісний пастух, втративши всю родину, оголошує вендету монарху-тирану, яким завдяки щасливому випадку виявляється Безіменний з «оригінальної трилогії».

Більш того, навколишній світ, здається, все так само сповнений життя: ковалі щось кують, кабани в лісах риють жолуді, а за кущем рокити над річкою чекають не дочекаються недосліджені печери і невідкриті скрині. На місці навіть багато зворушливі деталі, за які ми так любили «Готику»: можна лягти на ліжко, присісти біля багаття і особисто встати за ковадло в кузні ...

Але ілюзія розсіюється від будь-якого необережного чиха. Симуляція життя полягає в тому, що коваль весь день осатаніло стукає молотом по ковадлу, потім завалюється спати, після чого цикл повторюється. Кабани весь день жують траву, не рухаючись з місця. Присівши біля багаття, ви не зможете підсмажити м'ясо, а за ковадлом НЕ викує клинок. Це все так, для краси, - адже виготовлення предметів тепер відбувається на лету, в інвентарі, достатньо знайти інгредієнти і рецепт. На ліжках можна валятися, але не можна спати, та і немає чого: здоров'я відновлюється автоматично, а ясний день може миттєво змінити темну ніч після хвилинної розмови з NPC.

Іноді ляльки місцевих жителів ходять в таверни, ховаються від дощу під навісами, а деякі звірі навіть зрідка бродять взад-вперед. Але далі цього справа не заходить: вовки і кабани тут ніколи не будуть битися один з одним, а бармен ні за що не відвернеться від гарячкового протирання стійки, поки перемикач в його голові не перещелкнет в положення «сон». Ляльки іноді обмінюються обривками слабо пов'язаних один з одним фраз, але практично ні на що, крім дощу, не реагують: ні на ворогів, які б'ють вас в метрі від них, ні на утащенного під носа сувої і зілля (злодійство і все, що з ним пов'язано, зникло з гри як клас), ні навіть на відкрите насильство з боку головного героя.

Крім того, на перевірку світ гри виявляється просто пустельним: раніше на кожному кроці вас чекав небудь поплюндрований караван, сторожка з друїдами або заховані в кущах повстанці з квестом напереваги. А тут доводиться намотувати кілометри по хвойно-листяної красі тільки щоб знайти один жалюгідний скриню або безцеремонно розграбувати могилу в пошуках артефакту (моральну сторону цього питання сценаристи сором'язливо ігнорують). У печерах начебто веселіше (там хоч гобліни є), але багато з них до пори до часу закриті. Відповідно, світ просто марно досліджувати: все одно локації відкриються лише за вказівкою сценаристів, а квестових персонаж з'явиться на покинутому кострище в глибині лісу тільки після того, як ви отримаєте відповідне завдання.

Рольову систему обрізали іржавими ножицями, і для розподілу навичок і розучування умінь тепер не потрібно шукати вчителів і валятися у них в ногах - прокачатися можна на льоту, по натисненню однієї кнопки. Зникла необхідність молитися у вівтарів, читати магічні письмена (ніяких збільшень до характеристик це не дасть), вирізаний навіть фірмовий «готичний» навик оброблення дичини ...

Але головною цінністю серії завжди була навіть не переконлива симуляція життя і не рольова система, а безпрецедентна нелінійність відбувається. Ми болісно довго і не один раз за гру вибирали, ким бути і на кого працювати. У Arcania від цього знову ж залишився тільки муляж: по ходу справи ви будете чути про різні гільдіях, зустрічати їх представників, але стати одним з них у вас так і не вийде. Тут немає системи репутації та можливості зробити кар'єру в який-небудь угрупованню: просто іноді по сюжету ми виконуємо завдання різних фракцій. Добре хоч в ключових сюжетних квестах з'являється вибір: можна, наприклад, підтримати одного з двох братів у боротьбі за владу. Рідкувато, звичайно, але хоч щось ...

Минуле століття, чавунне лиття


Повинно бути, таким чином розробники збиралися осучаснити гру. Ймовірно, їм здавалося, що вони роблять її менш хардкорнию і більш дружелюбною до гравця. Але ось в чому штука: крім цього самого хардкору, у «Готиці», в загалі-то, нічого й не було. За графічними красотами її творці зроду не гналися, на оптимізацію плюнули давно (і, здається, навмисно), про складні речі на зразок драматургії не мріяли навіть у найзухваліших снах.

Саме складносурядна концепція змушувала нечисленну, але беззастережно віддану групу фанатів триматися за Готику. А нові розробники спростили все по самий фундамент. Досить довго гра вам зовсім не пручається, дозволяючи однією лівою розкидати супротивників навіть на вищому, «готичному» рівні складності. Відповідно, відпадає інтерес розучувати комбо-удари, готувати зілля, взагалі докладати хоч якісь зусилля.

Але головна, сама образлива неприємність полягає в тому, що виникла після «реформ» порожнечу Spellbound наповнили п'ятьма сотнями тонн добірного ніщо. В результаті Gothic 4 не просто не стала краще, вона тепер набагато нудніше. Режисурою як і раніше, і не пахне (хоча постановочні діалоги сьогодні, здавалося б, норма). Є кілька стандартно пафосних роликів і позбавлені навіть натяку на колишню іронію діалоги за участю голів, що говорять. Персонажі (з якими у серії як раз завжди було добре) всі на одне обличчя і опрацьовані настільки примітивно, що деякі, ледве углядівши героя, замість «здрастє» вимагають повернути перегінний куб або там полагодити примус. Квести в переважній більшості примітивні, у дусі «назбирали мені грибочків на болоті» або «знайди 30 артефактів». Доходить до абсурду, коли персонажі видають поспіль два абсолютно однотипних завдання (наприклад, вбити п'ять і десять гігантських жуків відповідно). Коли згадуєш, як дев'ять років тому з завороженні проводив десятки годин за грою з тією ж назвою, - Gothic 4 просто відмовляєшся розуміти. На Xbox 360 тим часом уже вийшла Fable 3. І там симуляція життя (свого часу - ноу-хау «Готики»!) Реалізована краще, ніж в Arcania.
***
Arcania настільки зухвало безглузда, що це навіть затягує, - науці відомі випадки, коли люди, вже не живлять з приводу нової «Готики» жодних ілюзій, намотували в ній година за годиною чи то з почуття протиріччя, чи то в цілях самобичування: послухати черговий прісний діалог, розчулитися чергового безглуздого квесту, дочекатися якогось смішного бага ... А там, дивись, доберетеся і до другої половини оповіді, де гра нарешті кидає нам виклик і змушує користуватися всіма наданими можливостями (яких у Gothic залишилося порядно навіть після невмілого хірургічного втручання). Там же з'являються великі міста і навіть незамкнені печери. Так що у гри Spellbound, мабуть, навіть є примарний шанс. Ось тільки називати її настільки гучним ім'ям - як мінімум самовпевнено.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Arcania - середня РПГ, сама по собі не дуже й погана... але до рівня Готики не дотягує...

Прикріплення: 0447345.jpg (142.5 Kb) · 3013467.jpg (185.3 Kb) · 8389657.jpg (101.2 Kb) · 8998597.jpg (166.7 Kb) · 9971138.jpg (121.5 Kb)




 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Конструктор сайтів - uCoz